نماینده ولی فقیه در مازندران: مگر در این ۴۰ سال تحریم نبودیم؟/گام مثبت برای جهان اسلام با مخالف علمای عربستان

بسم الله الرحمن الرحیم

نماینده ولی فقیه در استان مازندران آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۱ آبان در مصلی ساری با بیان اینکه خدا شفاعت را قبول می کند گفت: شفاعت وسیله ایست برای کسانیکه معصیت های بزرگ انجام دادند اما کسانی که راه را مثل کافران گم کردن به کارنامه سیاهی داشته و ارتباط را با خدا قطع کردند شفاعتی برای آنها وجود ندارد; به طوری که پیامبر (ص) فرمود: من برای کسی شفاعت می کنم که کافر و منافق نباشد بر کسی که با دل از زبان خود توبه کند شفاعت او را خواهم کرد.

وی با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین گفت: دشمن می‌خواهد با تهدید ها و تحریم ها جنگ روانی ایجاد کرده تا بین مردم و دولت فاصله بیاندازد.

خطیب جمعه ساری افزود: دشمن می‌خواهد ما نماز جمعه این چنینی , اربعین ۲۰ میلیونی , بیست و دو بهمن, روز قدس و۱۳ آبان نداشته باشیم به خاطر این هاست که سختی هایی را بر ما تحمیل می‌کند.طبرسی ساری بر حضور پرشور در راهپیمایی ۱۳ آبان تأکید کرد و گفت: این روز متعلق به همه ملت ایران است و تنها مختص دانش آموزان نیست و روز ۱۳ آبان روز دانش اموز,مبارزه با استکبار جهانی و روز تسخیر لانه جاسوسی است.

وی با اشاره به شروع تحریم های نفتی ایران از روز ۱۳ آبان افزود: ملت ایران در ۴۰ سال گذشته نیز با تحریم مواجه بود و به فضل خداوند و با هدایت مقام معظم رهبری از این گردنه نیز عبور خواهند کرد بابا تمام این تحریم‌ها و فشارها ما هنوز صادرات نفت داریم.خطیب جمعه ساری خاطر نشان کرد: نیات پلید آمریکا و متحدانش هیچگاه محقق نمی شود زیرا در ایران اعتقادات مردم سبب شد تا ۴۰ سال برابر دشمنان مقاومت کنند و ملت ایران با توسل به قرآن و ائمه اوضاع گرانی و بیکاری را تحمل خواهند کرد و این اعتقادات ما را نگاه داشته است دشمن نیز فهمیده است که ما از جان گذشته ایم و با وجود خدا از هیچ چیز نمی ترسیم.

طبرسی همچنین با عنوان اینکه عاشورا تاریخ گِل و کتابت نیست بلکه تاریخ دل است و از بین نمی رود افزود: توسل ۴۵ روزه و عزاداری ها، سرمایه حسینی و نبوی است و عاشورا هیچگاه از بین نمی رود گرچه دشمنان از این اجتماع راهپیمایی بیست میلیونی در اربعین هراس داشتند و این حرکت بزرگ را رسانه ای نکردند.

وی همچنین با اشاره به اقدام علمای عربستان و حرام دانستن رابطه با رژیم صیهونیستی، این اقدام را امتیاز مثبت برای ایران اسلامی بیان کرد و گفت: دشمن باید بداند که اینجا ایران است و اینجا عراق و سوریه نیست و این بنا ,بنای دینی است هیچ کس نمی تواند آن را خراب کند تنها بنای دنیایی قابل تخریب است.

آیت الله طبرسی افزود :دشمنان تمام تبلیغات و فشار را انجام می دهند تا مردم را در تنگنا قرار دهند,اما مردم می‌دانند که در امتحان هستند و شما نمازگزاران بدانید که دشمن با توطئه‌ها می‌خواهد صفوف نماز ما را بر هم بزند.

نماینده ولی فقیه همچنین با گرامیداشت هفته پدافد غیرعامل بر لزوم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در زمینه پدافند غیرعامل و مصون ماندن مقابل تهدیدها و آسیب ها تاکید کرد وگفت:پدافند غیر عامل باید عامل باشد و به مردم آگاهی رسانی شود,همانطور که در مدرسه ها آموزش مواجهه با زلزله به دانش آموزان آموزش داده می شود.
طبرسی در بخش دیگری از سخنان خود از استاندار و عملکرد ۱۲ ماهه و تقدیر و ابراز امیدواری کرد که اسلامی در مسند وزارت راه و شهرسازی نیز بتواند بیش از پیش به مازندران توجه کند.وی گفت: امیدوار است که دولتی‌ها و رییس جمهور, استانداری برای ما بفرستند که به استان مازندران آشنایی کامل داشته باشد.
خطیب جمعه ی مرکز استان ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه کشور ما در وزارت راه ,کار و اقتصاد نیاز به جراحی دارد با این مدیریت های جایگزین این امر محقق شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *