نشست استادان دانشگاه ها و حوزه های ساری با آیت الله طبرسی

به گزارش کمیته خبری دفترنماینده ولی فقیه دراستان درنشستی باحضوراساتید ودانشجویان ومسئولین دفاترنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاهای استان ومدیران حوزه های علمیه که درمدرسه علمیه امام علی ع ساری برگزارشدآیت الله طبرسی بااشاره به مناسبت هفته وحدت حوزه ودانشگاه مطالبی عنوان کردوی افزود.. (وحدت حوزه و دانشگاه یک ضرورت برای پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف است و در حال حاضر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هنوز در حکمت نظری هستیم بایستی راه های عملی پیشه کنیم .)

:وی گفت.. همه ما باید در لوای پرچم اسلام ،توحید اجتماعی را در جامعه پیاده کنیم چرا که این اصل مهم هدف همه انبیاء بوده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: وحدت یک استراتژیک در اسلام است و حوزه و دانشگاه با یک جبهه واحد می توانند وحدت خود را حفظ کنند.

وی با تاکید بر اینکه وحدت باید بصورت عملی با همگرایی و اتحاد حوزه و دانشگاه در جامعه عملی شود ،افزود: وحدت و همدلی مردم ایران موجب شده که اکنون کشور ما در منطقه و جهان حرف برای گفتن داشته باشد.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان خاطر نشان کرد: دشمن نظام جمهوری اسلامی به هر روشی برای براندازی این نظام تلاش کرد اما همدلی و اتحاد همه اقشار و درایت مقام معظم رهبری نقشه های شوم دشمنان نقش بر آب کرد.

وی افزود: در حال حاضر اختراعات علمی ،ابتکارات وپژوهش های مختلف علمی، دستاوردهای دانش بنیان و قدرت نظامی نشات گرفته از اتحاد و همدلی و ابتکار جوانان این مرز و بوم است.

عضومجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از خجسته ترین پیامدهای انقلاب اسلامی، وحدت حوزه و دانشگاه است .

امام جمعه مرکز استان مازندران: حوزه های علمیه در جامعه دینی و نظام ما دارای جایگاهی بس مهم و والا هستند و دانشگاه همواره جایگاه آموزش و کاوش در حوزه اندیشه های علمی بوده است و رسالت بلند آنان سوق دادن جامعه به سوی مقاصد بلند فرهنگی و اجتماعی است بنابراین با وحدت این دو حوزه انقلاب ما از گزند دشمنان مصون می ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *