دیدارمسئولین پدافندغیرعامل مازندران بانماینده ولی فقیه دراستان

به گزارش کمیته خبری دفترنماینده مقام معظم رهبری دراستان بمناسبت هفته پدافندغیرعامل استان باآیت الله طبرسی نماینده حضرت آقادراستان مازندرران دیدارکردند.دراین دیدارآیت الله طبرسب گفت: پدافند غیرعامل کمربندامنیتی برای کشوراست که نیازبه حمایت وهمکاری همه دستگاههای اجرایی دارد.
وی با اشاره به هفته پدافند غیر عامل از هشتم تا چهاردهم آبان ماه افزود: در این هفته بایستی ضروریات جامعه شناسایی و برای حل آن برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در مازندران بر تسری پدافند غیر عامل در جامعه تاکید کرد و گفت: پدافند (دفاع) به معنی حفظ جان مردم، تضمین امنیت افراد، صیانت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی در همه‏ی مواقع در برابر هرگونه شرایط، موقعیت و هرگونه تجاوز است.
ایت الله طبرسی با تاکید بر عملی شدن پدافند غیر عامل در جامعه تصریح کرد: پدافند غیر عامل بایستی به صورت فرهنگ در جامعه همگانی شود.
عضومجلس خبرگان رهبری وفاق و همدلی را در توسعه پدافند غیر عامل موثر دانست و ادامه داد: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات مهمی است که علاوه بر تاکید فراوان مقام معظم رهبری، باید در دستور کار دستگاه های مربوط با موضوع پدافند غیر عامل قرار گیرد.
وی افزود:هیچ کشوری به توسعه پایدار در حوزه های مختلف و مشخص نمی رسد مگر اینکه در آن حوزه، تهدیدات متصور را شناسایی کرده باشد.
نماینده مقام معظم رهبری دراستان مازندران گفت: در جهت از بین بردن یا کاهش آسیب پذیری خود در برابر آن تهدیدات، برنامه و طرحی قابل اجرا داشته باشد و این یعنی انجام دادن اقدامات پدافند غیر عامل در حوزه های مختلف که تنها با اصل قرار دادن پدافند غیر عامل در یک کشور، امکان پذیر است.
وی درادامه گفت..: آگاه سازی مهمترین اصل در پدافند غیرعامل محسوب می شود و لازم است تا به منظور حفاظت جان مردم در برابر تمامی تهدیدات، آموزش های لازم در حوزه‌های مختلف به مردم داده شود تا در موقع بحران هزینه‌ها به حداقل برسد.درابتدای این دیدارآقای پدافندغیرعامل استان گزارشی ازفعالیت ها وبرنامه های آینده این مجموعه ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *