خطبه نماز جمعه ساری مورخه دوم آذر

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ساری، با بیان اینکه در دنیا به دنبال عیب‌جویی و مچ‌گیری نباشیم، خاطر نشان کرد: در دوران فعلی ما ذره‌بین در دست گرفتیم که نقایص مردم را در بوق و کرنا کنیم در صورتی که مشکلات خودمان را نمی‌بینیم.

وی با اعلام اینکه چرا در جامعه اسلامی باید، دروغ و غیبت بیداد می‌کند، تصریح کرد: این در حالی است که پیامبر(ص) به امام علی(ع) سفارش کرد که به دنبال رفع نقص در خودش باشد، دروغ در جامعه ما بیداد می‌کند، غیبت جامعه ما را بیچاره کرد و فلج می‌کند، هر فردی نسبت به اصلاح خودش اقدام کند جامعه اصلاح می‌شود.

امام جمعه موقت ساری، خاطرنشان کرد: در جامعه مدنی اسلامی نباید دادگاه‌ها ما این قدر شلوغ باشد، اگر دادگاه‌های ما شلوغ باشد نشان می‌دهد که ما دنبال زندگی مادی و دنیوی هستیم.

این مسؤول یادآور شد: وحدت مسلمانان بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی کشور است، جهان اسلامی قربانی یک استراتژی تفرقه‌بیانداز و حکومت‌کن انگلیس است.

حجت‌الاسلام قاسمی با اعلام اینکه اگر قدرت و توان مسلمانان که در دنیا وجود دارد، در کنار هم قرار گیرند، هیچ قدرتی نمی‌توانند به آنها فشار بیاورند، گفت: سرود ملی رژیم اشغالگر قدس نابودی دنیا اسلام است اما برخی مسلمان‌نماها دست دوستی با این رژیم اشغالگر دادند و برای مبارزه با این رژیم همه باید زیر پرچم اسلام قرار گیرند.

وی در ادامه با تبریک هفته بسیج، گفت: یکی از رویش‌های نظام اسلامی تشکیل بسیج بوده است، حضور در بسیج معامله با دنیا نیست بلکه معامله با خداست، بسیج خودش را مامور به وظیفه می‌داند، بسیجیان در مکتب امام حسین(ع) درس آموختند.

امام جمعه موقت ساری خاطرنشان کرد: زندگی فردی بسیار از بسیجیان نشان می‌دهد که آنها با خدا خودشان معامله کردند، این موضوع در زندگی بسیار از شهدای مدافع حرم به خوبی دیده می‌شود، بسیجیان به دنبال تاثیرگذاری هستند و آنها به خلوص باطن فکر می‌کنند.

این مسؤول با اعلام اینکه بسیج برای دشمنان ما ترس ایجاد می‌کند، افزود: برای نسل آینده ما بسیج در حال الگوسازی است، متولیان بسیج در استان مازندران باید تلاش کنند که نسبت به جذب افراد در بسیج اقدام کنند، تفکر ۲۰ میلیونی در کشور باید اجرایی شود و همه ۸۰ میلیون جمعیت کشور باید در زیر پرچم بسیج قرار گیرند.

حجت‌الاسلام قاسمی اظهار کرد: هسته‌های مقاومت در همه جهان ایجاد شود، تفکر بسیجی هشت سال دفاع مقدس را به سرانجام مطلوب برای کشور رساند، کلام روحانی امام راحل که انقلاب اسلامی را صادر می‌کنیم امروز در فلسطین، یمن، لبنان، عراق و در اقصی نقاط دنیا تفکر بسیجی در حال اجرایی شدن است.

وی اضافه کرد: جاری شدن تفکر بسیجی را امروز در مناطق اشغالی به خوبی لمس می‌کنیم و مقاومت و بچه‌های بسیجی فلسطین با ۴۷۰ موشک و راکد چه زلزله‌ای در این مناطق ایجاد کردند، در سوریه، عراق و یمن قدرت و تفکر بسیجی حاکم شده است.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اظهارات سخیف ترامپ در ارتباط با تروریسم خواندن مردم ایران، گفت: مردم ایران نسبت به این اظهارات همچنان فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *