امام جمعه موقت ساری: پیشرفت‌های عینی در طول ۴۰ سال انقلاب را پویا کرده است

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان ساری اظهار کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب؛ وظیفه خود می‌دانم از نیروهای مسلح سپاه، ارتش و نیروی انتظامی به خصوص نیروی هوایی قدردانی کنم، آنها توطئه‌های دشمنان نظام را برملا کرده و با دشمن مقابله می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه چهل ساله شدن انقلاب موضوع مهمی است، اگر تمام سخنوران دست به قلم ببرند عظمت انقلاب را نمی‌توانند بیان کنند افزود: آمریکای جهانخوار فکر می‌کرد جشنی در تهران برپا خواهد کرد و مردم ایران چهل‌سالگی را انقلاب نخواهد دید ولی انقلابی که مقاومت و پایداری را به همه ملت‌های تحت ستم آموخت، هم چنان پابرجا ماند.

امام جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه سؤال اینجاست که این انقلاب چه کرد و چرا نظام سلطه و آمریکا تا این حد با مردم ایران دشمن است، ادامه داد: تحمیل هشت سال جنگ، ترور ۱۷ هزار انسان بی‌دفاع، شهادت ۳۰۰هزار شهید و تحریم‌های حال حاضر چه دلیل دارد؟

این مسؤول با بیان اینکه در دوره قبل از انقلاب، ایران حیات خلوت آمریکا در خاورمیانه بود، افزود: در آن زمان ۶۰ هزار مستشار نظامی و اجرایی در ایران حضور داشتند، بدبختی این مملکت این بود که شاه ایران اختیار نداشت که مثلا ببیند آمریکایی‌ها در صفی‌آباد شهرستان بهشهر مازندران چه غلطی می‌کنند.

وی تصریح کرد: این انقلاب با تکیه بر آموزه‌های اسلام ناب محمدی به پاسداشت خون شهدای والا مقام با سرعت به راه خود ادامه می‌دهد تا جایی که سرعت و پیشرفت علم در ایران ۱۱ برابر شده و ایران انقلابی در میان پنج کشور ارتش سایبری و هشت کشور هسته‌ای، تولیدکنندگی هواپیمای بدون سرنشین، تولید کننده تانک، پنجمین کشور تولیدکننده ربات انسان‌نما، سومین کشور تولید کننده داروی بیماری ام اس، دومین کشور در ساخت دریچه قلب، دهمین کشور در فناوری لیزر در جهان قرار دارد که از برکات نظام است.

امام جمعه موقت ساری خاطرنشان کرد: اگر مشکلاتی در کشور داریم ولی پیشرفت‌هایی هم داریم که نظام ما را پویا کرده است، چهل سالگی برای ما غرورآفرین است، مسؤولیت پذیری آحاد مردم، بصیرت سیاسی و انقلابی مردم و مدیران دولتی از دستاوردهای انقلاب است.

وی با بیان اینکه با توجه به فرموده رهبر انقلاب آنهایی که در کاخ‌های شیشه‌ای نشستند و ایران را تهدید می‌کنند بدانند اگر گزندی به ایران برسد تمام دنیای آنها با خاک یک‌سان خواهند شد، اضافه کرد: از مردم ولایتمدار این تقاضا را دارم در روز ۲۲بهمن‌ماه همه مشکلات، گرانی‌ها، اختلاس‌ها و عملکرد مدیران نااهل را کنار بگذراند و با مشت‌هایی گره کرده فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند.

حجت‌الاسلام قاسمی اظهار کرد: ما شیعیان در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که امام زمان در پشت پرده‌های غیبت است و باید مادر ایشان حضرت زهرا (س) الگو و اسوه مردم باشد.

امام جمعه موقت شهرستان ساری با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) صاحب سبک و ایده، راهبر و راهدان است و عظمت و بزرگی بی‌بی دو عالم کاملا واضح است، و همه باید پیرو این مکتب باشیم، افزود: اگر پیرو بی‌بی دو عالم بودیم، مشکلاتی چون افزایش آمار سن ازدواج، مشکلات بخش اجتماعی و اقتصادی را نداشتیم.

وی با اشاره به یک روایت تاریخی، گفت: در حالی که فرزندان حضرت زهرا (س) گرسنه می‌خوابیدند، حضرت چادر پینه زده خود را می‌فروخت تا طعام و غذا را به بینوایان بدهد، براساس همین روایت، نکند همسایه و بستگان ما گرسنه و محتاج باشند و ما توان داشته باشیم ولی خم به ابرو نیاوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *