امام جمعه موقت ساری: سیاسیون و احزاب به آمریکا دل نبندند/ حماسه ۹ دی به برکت ولایت فقیه محفوظ ماند

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران درباره اهمیت و فضیلت مکارم اخلاق اظهار کرد: در کتب شیعه و سنتی از پیامبر(ص) روایت شد که مبعوث شدم تا مکارم اخلاق را در جامعه پیاده کنم.

وی با بیان اینکه هدف از خلقت کمال، موجودات و رسیدن به خدا است، گفت: امام جعفر صادق(ع) می‌فرماید، عفو و گذشت نسبت به کسی که ظلم کرده است را می‌توان یکی از اهداف مکارم اخلاقی برشمرد.

امام جمعه موقت مرکز مازندران با اشاره به اینکه کسی که به فردی ظلم کند و شرایط انتقام را هم آن فرد داشته باشد اما برای رضای خدا از انجام انتقام صرف نظر کند یکی دیگر از اهداف مکارم اخلاقی است، افزود: پیوند و برقراری ارتباط با برادران دینی یکی از وظایف انسان با ایمان است.

این مسؤول ادامه داد: متاسفانه امروزه چشم به هم چشمی جامعه را زمین‌گیر کرده است.

حجت‌الاسلام قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مناسبت باستانی شب یلدا گفت: در این شب گذشت، شادی، رفع کدورت‌ها را می‌توان داشته باشیم و به دلیل مشکلات اقتصادی که برای مردم تلخ شده است اما مردم نباید این آیین‌ها را به کام خود تلخ کنند و لازم هم نیست آجیل و تنقلات با قیمت‌های گزاف خریداری کنند بلکه تنها یک دید و بازدید با پدر و مادر ارزش آنها را برای همگان دو چندان می‌کند و دیدار با پدر و مادر در سنت‌های قدیمی فراموش نشود.

وی ادامه داد: اگر بنا است شب یلدای خوبی داشته باشیم به دست‌بوسی پدر و مادر برویم.

امام جمعه موقت مرکز مازندران درباره اعلام خروج آمریکا از سوریه گفت: این خروج یعنی پیروزی جبهه مقاومت است.

این مسؤول اضافه کرد: کسانی که به آمریکا خوش کردند و آمریکا آنها را گاو شیرده خطاب کردند و همانطوری که زمانی دست نشانده امریکا در عراق صدام بود و وقتی تاریخ انقضا صدام تمام شد دپو شد‌.

حجت‌الاسلام قاسمی ادامه داد: یکی از نکاتی که همه سیاسیون، احزاب و گروه‌ها باید متوجه باشند این است دل به آمریکا نبندند.

وی افزود: این روزها در جامعه در حال باب شدن است که مسؤولان برخورد نامناسب با مردم داشته باشند و در این راستا در استان  مازندران رئیس یک بیمارستان با مراجعه کننده بد رفتاری داشته است و استاندار مازندران کار قابل تقدیری از اخراج ریاست بیمارستان داشته است.

امام جمعه موقت ساری تصریح کرد: مسؤلی که در کرسی قدرت نشسته است چشم خود را بر روی مردم نبندند.

حجت‌الاسلام قاسمی درباره سالروز حماسه ۹ دی گفت: توسعه فرهنگ ۹ دی را سرلوحه کار قرار دهند اگر تابحال ۴۰ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و اگر محفوظ ماند به برکت ولی فقیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *