امام جمعه موقت ساری : دولتمران برای بهبود معیشت و اقتصاد مردم تلاش کنند

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور در خطبه‌های نماز جمعه ساری با بیان اینکه زندگی انسان بعد فردی و اجتماعی دارد، اظهار کرد: انسان دارای دو تکلیف حق‌الله و تکلیف حق‌الناس است و این دو تکلیف الهی و دینی که خداوند متعال بر بندگان واجب کرده است، از اهمیت بالایی برخوردارند و مومنان باید به هر دو تکلیف پایبندی نشان دهند.

وی با بیان اینکه تقوا عامل اصلی عزت، سعادت دنیا و آخرت است، افزود: مسلمانان باید به دو تکلیف الهی بپردازند چرا که حق الناس مهم‌تر از حق‌الله است و اگر حق‌الناس به قیامت بکشد کار بندگان مشکل خواهد شد و خداوند حقوق بندگان را به حقوق خود مقدم می‌داند.

امام جمعه موقت ساری تصریح کرد: جامعه دینی یک جامعه دارای تمدن، اخلاق، شاد و سعادتمند است، مساوات، عزم و اراده ملی، فردی، همت و جوانمردی می‌خواهد.

این مسؤول با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: وضعیتی که دشمنان نظام برای کشور ما به وجود آوردند و بخشی از این مشکلات را خودمان نتوانستیم خوب وارد شویم و در مسئله معیشتی و اقتصادی باید به نیازمندان کمک کنیم، البته در درجه نخست رسیدگی به معیشت مردم وظیفه دولتمردان است.

حجت‌الاسلام یوسف‌پور بیان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و همه خانواده‌ها که به هم مرتبط هستند صندوق خیریه تشکیل دهند و به نیازمندان کمک کنند و نگوییم خودمان گرفتار هستیم.

وی خاطر نشان کرد: می‌توان با کمک‌های مالی، یدی و زبانی و هر مقداری که در توان است به مستمندان کمک کنیم و نظام ما باید به جایی برسد که به دنبال فقیر باشد تا کمک کند.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه ازدواج در اسلام بسیار مقدس، مهم و بزرگ است،گفت: ازدواج نخستین سنگ‌بنای خانواده، جامعه و اجتماع دینی است و جایگاه ویژه‌ای دارد و اگر ازدواج شرعی باشد، جامعه بهشتی می‌شود.

وی بیان کرد: اگر در جامعه دینی جمعیت بیشتر باشد آن جامعه دارای عزت و اقتدار دینی است و ازدواج از نظر مذهبی بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام یوسف‌پور اظهار کرد: ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه(س) می‌توانند الگوی مناسبی برای جوانان امروز باشد و اگر جوانان به زندگی آنها رجوع کنند دیگر طلاق و مشکلات نخواهیم داشت.

امام جمعه موقت ساری تصریح کرد: وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وحدت در جامعه و پیوند مقدس رهبری و نظام است و این نهاد فراجناحی و فراسازمانی‌ست و متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست.

امام جمعه موقت ساری تصریح کرد: وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وحدت در جامعه و پیوند مقدس رهبری و نظام است و این نهاد فراجناحی و فراسازمانی‌ست و متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *