امام جمعه موقت ساری: ایران به هیچ بیگانه‌ای اجازه دخالت در امور داخلی را نمی‌دهد

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران اظهار کرد: آمادگی برای رفتن از این عالم خالی به عالم ابدی بسیار مهم است، مرگ حق است و به سراغ همه می‌آید.

وی افزود: یکی از نکته‌هایی که باید در خطبههای نماز جمعه تاکید شود یادآوری مرگ است که سفری به سمت و سوی ذات الهی است.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به منزلگاه دوم که مقصد و مراد است و همه به آن مبتلا هستیم و آن عدیله عندالله است تصریح کرد: در هنگام احتضار و مرگ زبان به گفتن حق یاری نمی‌کند و فرد در حال مرگ به سختی به حقانیت و یگانگی خدا شهادت می‌دهد که بسیار دردناک است که همان جلوه روشن عاقبت بخیر نشدن است.

این مسؤول ادامه داد: دوری از رذائل اخلاقی همچون سخن چینی، غیبت، تهمت، حسادت موجب عاقبت بخیری می‌شود تا در هنگام رویارویی با مرگ زبان از حرکت باز نماند، توجه به نماز اول وقت اولین چیزی است که در صحرای محشر و روز قیامت از خلق الله سوال می‌شود و مسؤولان و مدیران ادارات به اقامه نماز اول وقت توجه ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام قاسمی خاطرنشان کرد: توجه تقوا بسیار مهم است، ایامی که در آن قرار داریم و همزمان با شهادت جانباز فداکار ۷۰ درصد شهید سیدمصطفی علمدار که نزدیک به سه دهه روی ویلچر به زندگی ادامه دادند و یک بار زبان به گله باز نکرد و شفا نخواست، به خانواده این شهید بزرگوار تسلیت عرض می‌کنیم، همسر بزرگوار ایشان بسیار صبور بودند و در قبال خون شهدا و ایثارگران و جانبازان مسؤولیم.

وی افزود: هفته گذشته ۱۰ استان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور ریاست جمهوری برای افتتاح فاز نخست پروژه پارک موزه دفاع مقدس همزمان در مازندران نیز افتتاح شد، حیف است که نسل سوم انقلاب و جوانان ندانند که در دوران دفاع مقدس چه اتفاقاتی افتاد.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: انقلاب ما به راحتی به‌دست نیامده که به راحتی از دست برود باید در پی عواملی باشیم که باعث شد مردم در گذشته حکومت شاهنشاهی را خلع کردند.

این مسؤول با اشاره به عمده‌ترین عوامل راندن شاه از ایران گفت: شاه هیچ اختیاری از خودش نداشت و وابسته به سفارت آمریکا و انگلیس بود، رژیم منحوس پهلوی به جای اینکه با آمریکا و انگلیس با خشونت رفتار کند این رفتار را با مردم خودش داشت.

حجت‌الاسلام قاسمی تصریح کرد: در دوران پهلوی بی‌حجابی، شراب‌خوری، فسق و فجور آزاد بود و نسبت به ائمه و دین بی‌توجهی‌های فراوان مشاهده می‌شد. نسل جوان ما باید ننگین‌ترین اعمال رژیم شاهنشاهی را بدانند که با چه وقاهتی سرمایه مردم و مملکت را به هدر می‌دادند.

وی اظهار کرد: استبداد، بی‌اعتنایی به نظرات مردم و نخبگان جامعه در آن دوره بیداد می‌کرد، همه احزاب و گروه‌ها از بین برده بودند و با شرمی حزب رستاخیز را ایجاد کرد که به اجبار مردم باید عضو می‌شدند.

امام جمعه موقت ساری خاطرنشان کرد: حکومت مقدس جمهوری اسلامی حکومتی دینی و ارزشی با رهبری مقام معظم رهبری است که روی پای خودش ایستاده است این ملت حر و آزاده است به همین دلیل تحریم اقتصادی می‌شود چون به هیچ بیگانه‌ای اجازه دخالت در امور داخلی را نمی‌دهد. این مردم تاوان خیلی از چیزها را دادند و بیش از ۱۷ هزار شهید به واسطه منافقان کوردل فدا کردند.

حجت‌الاسلام قاسمی با اشاره به اینکه اثر نظام مقدس جمهوری اسلامی با تکیه بر قرآن این کلام آسمانی و تبلیغ آن مشخص می‌شود، گفت: امروز بیش از ۱۰ میلیون سیاه پوست نیجریه شیعه قرآنی که امام راحل تبلیغ کرد شدند تا جایی که انقلاب ما در همه جهان صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *