امام جمعه موقت ساری : انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامد که براحتی از دست برود

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن گرامیداشت هفته مقدس، این هفته را مهم‌ترین و بنیادی ترین امور دین دانست و اظهار داشت:  اگر فردی در اجتماع با عزت رشد کند در مقابل حوادث روزگار راست قامت خواهد بود، چرا که ریشه همه پستی‌ها ذلت نفس است.

وی اطاعت و پیروی از خدا و تقوای الهی را راه رسیدن به عزت نفس برشمرد و افزود: عزت نفس، علاوه بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین فضیلت‌ های اخلاقی است، می‌تواند ضامن اجرای دیگر صفات پسندیده در محیط خانواده و اجتناع نیز به شمار آید

 امام جمعه موقت ساری گفت: عزت نفس مایه آزادگی و والایی همتاست و عزتمندان هرگز به ذلت و بندگی دیگران تن نمی‌دهند و سرمایه شرافت و آزادگی خود را با هیچ قیمتی معامله نمی‌کنند.

وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هر چیزی که رنگ و بوی خدایی بگیرد مقدس است و در این راستا رزمندگان ما در جنگ تحمیلی با توسل به خدا و زیارت عاشورا دفاع مقدس را به خوبی ترسیم کردند.

حجت‌الاسلام قاسمی خطاب به جوانان نسل سوم و چهارم گفت: جوانان ما بدانند انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامد  که به راحتی از دست برود و باید قدر انقلاب را بدانیم.

وی یادآور شد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از پادشاهان و امیران خاک ایران را به دشمن واگذار می‌کردند تا جایگاه خودشان را حفظ کنند این در حالیست که بعد از انقلاب اسلامی حتی یک وجب از خاک مملکت ما در تصرف دشمن در نیامد.

حجت‌الاسلام قاسمی ادامه داد: در هشت سال از دفاع مقدس بیش از ۸۰ کشور با عراق همراه بودند و پیشرفته ترین تجهیزات نظامی را در اختیار صدام قرار می‌دادند تا انقلاب نوپای اسلامی را زمینگیر کنند اما با مقاومت مردم و رزمندگان نقشه شوم دشمن نقش برآب شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *